INTOURMARKET
12-14 Mart 2020
Moskova, «Expocentre» Fuar Alanı, Pavilyon #1 ve #8

XIV. «INTOURMARKET-2019» Uluslararası Seyahat Fuarı Fuar Sonrası Basın Bülteni

XIV. «INTOURMARKET-2019» Uluslararası Seyahat Fuarı Fuar Sonrası Basın Bülteni

03.04.2019
XIV. Uluslararası Seyahat Fuarı “INTOURMARKET- 2019” IEC Crocus Expo'da  9-11 Mart tarihleri arasında düzenlendi.

Fuarın resmi destekçileri:

Rusya Federasyonu Devleti
Rusya Federasyonu Ekonomik Gelişme Bakanlığı
Rusya Federasyonu Federal Meclisi
Rusya Federasyonu Federal Duma Eyaleti Meclisi
Federal Turizm Ajansı

Sivil toplum kuruluşlarının desteği ve katılımıyla:

Dünya Turizm Organizasyonu (UNWTO)
Rusya Turizm Endüstrisi Birliği (RUTI)
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)
Genel Partner: Rusya Bölgeleri Turist Birliği (TARR)
Genel B2B bilgi partneri: Profi.Travel
Genel bilgi partneri: Vesti. Tourism

Partner statüsüne sahip bölgeler Intourmarket 2019'u güçlendirdi::

Fuarın Stratejik Partneri: Altay Bölgesi
Genel Partner Bölgesi: Tver Bölgesi
Partner Bölgesi: Vologda Bölgesi
Kayıt Bölgesi Partneri: Yaroslavl Bölgesi

Olga Golodets, Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı, fuarın resmi açılış töreninde yer aldı. Devletin öncelikle bütçe fonlarının yatırımının özel bir yatırım akışı gerektirdiği yerleri ve tatil yerlerini desteklemeyi amaçladığını söyledi. Ona göre, bunlar öncelikle ve her şeyden önce "Altın Yüzük", "Gümüş Kolye", Altay Bölgesi ve Kırım Bölgesi. “On dördüncü kez düzenlenen fuarda herkesi gördüğüme çok sevindim. Bugün, Rusya Federasyonu turizmin gelişmesine büyük önem veriyor. Turizm ürünlerimizi desteklemek ve tanıtmak için iddialı planlar yapıyoruz. Görevimiz Rusya'yı hem Rus turistlere hem de ülkenin misafirlerine açmak. Çok ciddi bir turizm destek programı uygulanmakta olup, işletmelerin yeni ürünler ve yeni hizmetler üretmelerine yardımcı olacak belirli hedefleri destekliyoruz." diye belirtti.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Olga Golodets, "endüstrinin gelişme potansiyelini görüyoruz; Gerçekten de, belki de ekonominin diğer sektörlerinin potansiyelinin önünde. Hem Rus hem de yabancı turistler ulusal ürünlere odaklanmaktadır. Bu nedenle, sergi ve program iyi zamanlandı,” dedi.

Serginin açılışında şu devlet adamları ve tanınmış yüzler yer aldı:

Sergey Galkin, Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı;
Alexey Konyushkov, Federal Turizm Acentesi Başkan Yardımcısı;
Valery Ryazansky, Sosyal Politikalar Federasyon Komitesi Başkanı;
Pavel Dytyatev, Altay Bölgesi Hükümeti Başkan Yardımcısı, Altay Bölgesi Ekonomik Kalkınma Bakanı;
Svetlana Anufrienko, Rusya Federasyonu Ekonomik İşbirliği Derneği Genel Müdürü;
Sergey Shpilko, Seyahat Endüstrisi Rus Birliği Başkanı.

“Intourmarket”, Rusya’nın ulusal turizm ürününü temsil eden tek fuarıdır - kesinlikle Rusya’nın tüm bölgelerine bir stand ile veya toplu fuarların bir parçası olarak katılmaktadır. Bölgelerin büyük bir çoğunluğu - Kaliningrad'dan Vladivostok'a fuarda görücüye çıktı. Ve bu yıl birçok markanın rotası - “Egemen Yolu”, “Rusya'nın Altın Yüzüğü”, “Enisey Sibirya”, “Rusya'nın Gümüş Kolyesi”, “Doğu Yüzüğü”, “İmparatorluk Yolu”, “Rus Arktik” temalı ortak sergiler düzenledi.

Aynı zamanda, dışarıdan gelen turist akışının geleneksel liderleri olan Ruslar: İspanya, İtalya, Türkiye, Yunanistan, Almanya, Bulgaristan, Çin, Kıbrıs ve Rusya'nın geleneksel ve en sevdiği pazar olduğu diğer ülkeler Intourmarket'in katılımcıları. Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri geleneksel olarak sergiye aktif ve anlamlı bir katılım göstermektedir.

Fuar ziyaretçileri, tur operatörlerinin ve konaklama tesislerinin tekliflerini öğrenebilir, yeni turist rotalarını keşfedebilir, yarışmalara ve kupon çekilişlerine katılabilir, katılımcıların ulusal yemeklerini deneyebilir ve folklor gruplarının performanslarını görebilir.

Intourmarket-2019 Uluslararası Seyahat Fuarı Profili

Alan: 18,000 metrekare
Katılımcı: 1.310
Ziyaretçi: 62.500 üzerinde
Akredite basın: 360 üzerinde
Hosted Buyers: 60
Etkileyici iş programı

Seyahat endüstrisinin profesyonelleri, etkin bir iş programına katıldı, meslektaşları ile ortak sorunları tartıştı ve çözümlerini aradı. İş programı 170'ten fazla etkinlik içeriyordu - toplantılar, konferanslar, seminerler, sunumlar ve yuvarlak masa toplantılarının en önemlileri şunlardı:

Rusya Federasyonu Duma Eyaleti Fiziksel Kültür, Spor, Turizm ve Gençlik işleriyle ilgili turizm kurulunun uzman meclisinin ve “Canlı dersler” projesini koordine eden meclisin ortak oturumu yapıldı. Oturumun ardından, Rus yarışması “Çocuk turizminin en iyi uygulamaları-2018”in tüm kazananları ve ödül sahipleri ödüllendirildi; 

Rus Şehirlerinin Kalıpları, bölgelerarası projesinin organizatörleri ve katılımcılarının genişletilmiş toplantısı, halka açık “Bölgesel gelişme, turizm ve yaratıcı kümelenmelerin yol göstericisi olarak etnik turizm ve ulusal sanatsal ticaret ve el sanatları" toplantısı sırasında yapıldı.
Turizmde eğitim konularında üniversiteler arası konferans: modern eğitim modellerine değinen “Turizmde Eğitim Sorunları”, uygulamaya yönelik eğitim, seyahat uzmanlarının mesleki becerilerinin geliştirilmesi konularını kapsadı;

Yuvarlak Masa: “Yaşça üst neslin turizmi: zorluklar ve fırsatlar.” Etkinlik, Dünya Kıdemli Turizm Kongresi'nin desteğiyle;

Tamamı Rus katılımcılı Rusya Federasyonu'nda turizm gelişmelerinin başlıca sorunları toplantısı Rusya Federasyonu Ekonomik Gelişmeler Bakanlığı ve Turizm Federal Acentesi tarafından organize edilmiştir. Toplantıda bir genel kurul, “Rusya Federasyonu'nda misafirperverliğin geliştirilmesi” stratejik  oturumu ve yıllık Rusya turizm bilgi merkezleri toplantısı (TIC) mevcuttu. Öne çıkan konular arasında St. Petersburg'da eylül ayında Dünya Turizm Örgütü Genel Kurulunun (UNWTO) düzenlemiş olduğu oturum ve yabancı uyruklu turistlere elektronik vizenin tanıtılması vardı. Ayrıca, bölge temsilcileri 2018  FIFA Dünya Kupası sırasında yabancı taraftarlar ile çalışan uygulamalı deneyim hakkında konuştular;

Sosyal Sorumlu Turizm Bölümü (SRT): Sosyal sorumluluk sahibi turizmin uzman uygulayıcıları, sivil eylemcilerin yardımı ile turizmdeki bölgesel ekonomideki altyapı inovasyon değişiklikleriyle ilgili konular hakkında konuştu.
Organizatör: Uluslararası Sorumlu turizm merkezi;

Yuvarlak Masa: Medya üzerine "Bölgesel turist ürünleri için bilgi desteği ve özel bilgi projelerinin yürütülmesi"
Organizatör: FROS Bölgesi Halkla İlişkiler;

Stratejik oturum: “Bilim Teknolojilerine gidin. Gelecek şimdiden günümüzde ”- Bilim Teknolojileri ve çevrimiçi teknolojilerdeki en iyi uygulamalar, Rus bölgelerinde turist hizmetlerinin kalitesini artırmayı amaçlamaktadır;

RUTI (Seyahat Endüstrisi Rus Birliği) Bölgesel Meclisinin toplantısı sırasında turist endüstrisi ve Rus Ortodoks Kilisesi (ROC) etkileşimi üzerine bir bölüm konuşuldu;

Tamamı Rus katılımcılı “Rusya'daki kırsal turizmin gelişiminin bölgesel bakış açıları" konferansı,
Organizatör: ANO "Kırsal İnisiyatif Geliştirme Acentesi" (ANO "ARSI");

Tartışma Paneli: "Tur operatörleri ile diyaloglar. 1 yıl sonra Rusya'nın ‘Altın Yüzüğü’ — tahmin edilir tur operatörleri ile".
Organizatör: Altın Yüzük Şehirleri Birliği;

Seminer: "Beklenmedik Moskova, bilinmeyen Rusya" yeni program.
Organizatör: Tur operatörü “Roza Vetrov”;

Forum: "Misafirperver Rusya Yarışması: Bölgenin turist potansiyelinin promosyonu ve gelişimi için beceriler";

VIII. Bilim ve Gerçekçi Konferansı “Gerçek Rusya” küçük tarihi şehirlerdeki turizmin gelişimine adandı;

Tamamı Rus katılımcılı “Rusya'da Çocuk Turizmi: gelişimin zorlukları ve yolları" konferans,
Organizatörler: Rusya Federasyonu kamu diplomasisinin geliştirilmesi Kamu Dairesi Meclisi, insani işbirliği ve geleneksel değerlerin korunması ile federal turizm ve yerel tarih merkezi;

Bölgeler arası kültürel ve eğitim programı “Rus şehirlerinin izlenmesi".
Organizatörler: Federal Turizm Acentesi desteğiyle, Intourmarket fuarı yönetimi;

“2035 yılına kadar Rusya Federasyonu Bölgeleri'nin çıkarlarına yönelik turizmi geliştirme stratejisi” genel kurul toplantısı.
Organizatörler: TARR ve Intourmarket Fuarı organizasyon komitesi;

Yuvarlak Masa: “1-2-3 kadar kolay bölgesel turist ürünleri". Başarılı projeler için tarifler: turist etkinlikleri, gezi rotaları ve hediyelik eşyalar.
Organizatörler: Rusya Federasyonu Kamu Odası’nın bölgesel kalkınma ve yerel özyönetim meclisi, Federal Turizm Acentesi altındaki Kamu Konseyi.

Bu yıl “Intourmarket” sırasında, katılımcı bölgeler 16 turizm alanındaki işbirliği resmi anlaşması imzaladı.

Ve fuarın üçüncü günü etkinlik turizmine adanmıştı. Gün boyunca IV. Tüm Rusya Forumu “Russia Eventful” gerçekleşti; ITM organizatörleri ve Federal Turizm Acentesi altındaki kamu meclisi tarafından düzenlen Rus Etkinlik Ödülleri'nin ulusal ödülü verildi.

Hosted Buyers programı

Program turizm sektöründeki katılımcılar ve profesyoneller arasında mesleki gelişim ve iş bağlantılarının kurulmasını hedefleyen bir dizi hizmetin sağlanmasını ve turizmde küçük ve orta ölçekli işlere desteği hedeflemektedir. “Hosted Buyers” programı tamamen ITM organizatörleri tarafından finanse edilmektedir.is fully funded by ITM organizers.

Hosted Buyers paketine dahil olanlar: Kaldığınız şehiden Moskova'ya ve Moskova'dan kadığınız şehre geri ücretsiz seyahat; üzretsiz otel konaklaması; resmi fuar kataloğuna katılım bilgisi; önceden planlanmış iş programı hakkında bilgi.

Bu sene, Rusya'dan 60 seyahat acentesi programa katıldı.

Tüm Intourmarket ziyaretçileri memnuniyetle fuarda muhteşem bir tatil atmosferi yaratılmış olduğunu belirtti ve seyahat endüstrisi profesyonelleri hem kapalı diyaloglar dahilinde ilgili konuları tartışmaktan hem de birçok acil konuya çözüm bulmaktan çok memnun kaldılar.

Fuar Organizatörü: Expotour LLC (Russia)

The complete program of Intourmarket etkinlikleri tam programı fuarın  www.itmexpo.ru/en linkinden ulaşılabilir.

12-14 Mart'da Moskova'nın kalbindeki yeni mekan Expocentre Fuar Alanı'nda Intourmarket 2020'de sizlerle görüşmek üzere!

Haber listesine geri dön